Zbaviť sa ,,nálepky´´Prechádzať sa vlastným vesmírom. Rozumným,milujúcim,jednoduchým

Tak fajn, poďme liečiť lásku (2.)

Publikované 19.03.2016 v 17:17 v kategórii Som iný, prečítané: 183x

Ľúbiť.Zakázať milovať Najväčšia hrozba pre ľudstvo. Stratiť tento cit. No ak ide o chlapca a chlapa a o ich lásku vtedy to môžme urobiť. Ak ide o čistú lásku, naplňujúcu srdcia dvoch, dvoch gayov, vtedy to môžeme urobiť, však? Vtedy nehľadíme na to, že je to láska. Láska. Všetko všetkého.

                  Som jednoduchý chalan. Chalan, ktorý svoj doterajší život prežíval podľa noriem. Veď čo by aj mohol od života očakávať osemnásť ročný chalan, ktorý sa snaží tajiť, že je gay. Vie, že to musí. Žeby to rozpútalo peklo. Žil som bežný život. Predstavoval som si, že tak to bude vždy. STOP. Spoznal som ho. Spoznal som Braňka. Zisťujem, že ja som nežil. Že som nebol ničím, nikým. Že som nemal dôvod žiť. Človekom, tým správnym človekom Vás musí urobiť len ten druhý. Ten, ktorý sa pre vás, kvôli vám narodil. Ktorý je vám všetkým, bez ktorého nemá zmysel nič. Tak som sa narodil. A až tu sa začína môj život. Aj keď som len 7mesačné bábätko, som najšťastnejší človek na svete. Lebo. Lebo takým ma robí on. 


                  Fráza: láska zmenila môj život, je v mojom prípade nepoužiteľná. Lebo moja láska je môj život. Vždy som sníval o tom, akého budem mať partnera. Premýšľal o tom, že koľkí ma opustia, kvôli koľkým budem musieť plakať. Viem jedno. Nebudem musieť plakať. Mám iba jedného. Prvého. Posledného. Mnohý si povedia. On je zaľúbený, pobláznený. Uvidí, že to tak nebude. Bude. Lebo človek cíti, že je to tak. Je tomu tak, lebo to vedia obaja. Cítia obaja. Ak by sa to týkalo len jedného, tak až potom je to tá láska, na ktorú ste mysleli vy, keď ste čítali riadky o tom, že je môj osudový.
Ako to poznám? Jednoducho. Len jedna osoba na svete je s vami stále. Len jedna osoba na svete vám zavolá presne vtedy, keď na ňu myslíte. Len jedna osoba vás nezastaví, keď budete pred celým svetom utekať. Tá osoba vás chytí za ruku a bude utekať s vami. Len jedna osoba na svete vás nebude rozveseľovať, keď budete smutný. Tá osoba vás objíme a bude plakať s vami. Len jedna osoba na svete kvôli vám sa ponáhľa z práce domov, aby mohla byť vo vašej prítomnosti. Len jedna osoba obetuje svoj spánok aj s vedomím, že na ďalší deň bude nepoužiteľný, len aby s vami zostala v noci dlhšie hore. Len jedna osoba vás dokáže rozplakať, keď vám povie: milujem ťa. Len jedna osoba vám nemusí hovoriť nič a v telefonáte bude ticho. Neznamená to,že si nemáte čo povedať. Len vtedy hovoria naše srdcia. Len jedna osoba je vám najbližšia, aj keď je vzdialená 300km. Len jedna osoba plače, keď sa poškriepite, lebo to znamená, že jej ešte stále na vás záleží. Len jedna osoba vám povie: som rád, že som sa narodil. Len jedna osoba vám môže poslať 1000 sms, no pre vás každá ďalšia, každá nová je ako tá prvá.Jedinečná. Len tá osoba je jedna. Nikdy príde ďalšia. 

                     Tak už mi veríte?....Tá osoba je môj chlap. Moja láska. Je jediná.
A pýtam sa. Je toto iná láska, akú máte vy? Je toto hriešna, zlá, pochabá, úchylná láska, ktorú treba liečiť? Je to to najväčšie zlo dnešnej spoločnosti, ktoré treba zničiť, zahubiť? Ak sme hrozbou pre vás, ak je hrozbou pre vás naša láska, ktorá sa snaží naplno žiť, ak nie sme hodný milovať a robiť toho druhého šťastným, ak je zlé, že ideme spoločným životom a podporujeme jeden druhého, lebo sa riadime princípom života: milovať a žiť vo svete lásky, ak toto sú adekvátne dôvody, tak prijmeme pilulky zničenia. Ale vezmeme, prehltneme ich naraz. Aj ja, aj On. OBAJA. Lebo my robíme všetko spolu. A ak si myslíte, že nás tie tabletky zničia, nestane sa. Veď vaši básnici sami hovoria, že láska je večná. No na nás to neplatí. Naša láska je za-večnosťou, za – všetkým, za-vesmírom. Lebo naša láska, nie je založená na kráse. Nie je zložená na pravidlách. Naša láska je v našich srdciach. Je v srdciach dvoch ľudí. A ona sa na iné nepýta.

Komentáre

Celkom 2 komentáre

 • Tomas 28.06.2016 v 23:19 Moje skromne rady: vykasli sa na heterakov a vobec ich neries. Slovensko je zadubene a cim viac demokracie ma, tym je to s nazormi lidi horsie. Kasli na tych debilov a ries len svoj okruh kamaratov. Bigotni heteraci neatoja o tvoj pribeh a ty neplytvaj energiou na ich presvedcovanie. Skor tu energiu investujbdo vytvorenia si svojho mikrosveta, kde ti budw dobre. Takto som to ueobil ja a funguje to.


 • Kvintus 15.11.2016 v 19:19 No ono ide skôr o to, že my heteráci (teda ja osobne) nepoznám osobne žiadneho gaya. Veľa ľudí si robí obraz na základe poloprávd a cez médiá.. a čo robia médiá? manipulujú... Iba raz som cestoval s gayom, a bol to normalny chalan. Lásku akú tu opisuješ je normálna, ale sú aj taký gayovia (a aj heteráci), ktorých akože láska je zvrhlá a ide iba o vyplienenie jeden druhého, je postavená iba na sebeckosti a žiadostivosti. Ale to by bolo skôr na rozhovor, ťažko takto..


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?