Zbaviť sa ,,nálepky´´Prechádzať sa vlastným vesmírom. Rozumným,milujúcim,jednoduchým

Tak fajn, poďme liečiť lásku (1.)

Publikované 15.03.2016 v 17:15 v kategórii Som iný, prečítané: 133x

Jeden príbeh. Jeden chlapec. Jeden chlap. A ich láska. Láska, ktorú vraj treba liečiť. Ktorá si nezaslúži milovať, lebo nesie nálepku -iná-. Ktorá je neprípustná, lebo nespĺňa vaše požiadavky. Aj napriek tomu, že vždy je to tá istá, čistá, neopísateľná.


                   Keby som hovoril ľudskými jazykmi, ba aj anjelskými, a lásku by som nemal, bol by som iba ako cvendžiaci kov a zuniaci bubon. A keby som mal aj dar prorokovať a poznal by som všetky tajomstvá a mal by som všetko poznanie a keby som mal takú silnú vieru, že by som hory prenášal, no lásku by som nemal, nebol by som ničím. A keby som rozdal všetok svoj majetok a vydal svoje telo na upálenie, no lásku by som nemal, nič by mi to neosožilo.


                  Prepáčte mi, som človek, ktorý nedokáže definovať lásku. Nedokážem napísať, čo je láska. Každé slovo, ktoré by sa ju snažilo opísať, by nebolo hodné jej vyjadrenia. By bolo stále len akési okrajové načrtnutie. Nikdy skutočne nevystihnem čo láska ozaj je. A viem, že je to tak správne. Že človek cíti vtedy správne, keď nemá slov. A toto je u mňa láska. Keď nedokážem sa zmôcť ani na jednu jedinú vetu. Len tichučko žiť.
                   Kto by veril, že osemnásťročný chalan môže písať o láske. Odpoviem vám. Môže. Môže, lebo on zmenil môj život. On je dôvod mojej existencie, môjho bytia.On spôsobuje, že sa o neho bojíte a zároveň sa ho snažíte chrániť, lebo viete, že bez neho nedokážete dýchať. Nie je to zaľúbenie, pobláznenie. Viem to. Lebo láska ma učí. Učí milovať. A keď je to učenie vzájomné, budujeme si školu vzťahu. Vitajte v mojej a Braňkovej školy LÁSKY.

                

                   Keby to bolo také jednoduché. Keby človek ľúbil. Ľúbil, lebo vie, že tým robí jeho, mňa a celý svet krajším, lepším. Nežil by som v raji? No ja v raji žijem. Ja a Braňko máme svoj raj. Raj, v ktorom nie sme zabetónovaný a slepo si tam žijeme, nevnímame nikoho, nič. My máme iný raj. Je to raj, ktorý vychádza z našich sŕdc. Vychádza a robí nás a naše okolie iným, lepším. Lepším, lebo ho napĺňame láskou. Láska, ktorá z nás srší, ktorá rastie, ktorá sa bojí. No svet sa rozhodol, že túto lásku bude liečiť. Chce jej dať lieky, pilulky, aby sa uzdravila. Ľúbiť sa môže len muž a žena. Tá iná, neopísateľná láska, ktorú heteráci ( nechcem vás dávať do úvodzoviek, lebo nepoznám žiadneho heteráka. To označenie si dávate len vy) vedia popísať je teraz neprípustná, chorá, divná. Je zlá, hrozná lebo naplňuje jej posolstvo, lebo ľúbi a nepozná hranice, nepozná čísla, nepozná mená, nepozná čas. 


Ak to nie je taká láska, aká vaša, ak má korene zla, pekla, ak ničí spoločnosť tým, že ju robí krajšou tak až teraz ju poďme liečiť. Poďme ju diagnostikovať a poškvrniť jej podstatu. Urobme to, neprihliadajúc na to, že ničíme spoločnosť, že zabijeme dvoch ľúbiacich ľudí, že im ubližujeme, odsudzujeme len pre naše nepochopenie, náš zvyk, náš zastaralý postoj. Urobme to len pre to, aby sme mali dobrý pocit, aby sme mali čo riešiť, aby sme boli ,,normálny´´.

Komentáre

Celkom 1 komentár

 • Kvintus 15.11.2016 v 19:10 Mohol si ten citát z prvého odseku nechať celý až po posledný verš;)...
  No moja prvá reakcia bola, že pre mňa znamená láska aj napr. DAŤ ŽIVOT, nový život. Čo vy určite nesplodíte. Ale vážim si tvoje vyznanie a ponímanie lásky ako vyjdenie zo seba k tomu druhému. Niekde som čítal že láska to je vôľa chcieť dobro a šťastie pre toho druhého, aj za cenu vlastného života. A aj že láska má tri úrovne: Eros - sebecká láska, Filia - priateľská láska a Agapé - najvyšší stupeň lásky, taká, ktorá sa rozdáva.


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?