Zbaviť sa ,,nálepky´´Prechádzať sa vlastným vesmírom. Rozumným,milujúcim,jednoduchým

Keby Boh aspoň na chvíľu zabudol...

Publikované 03.06.2017 v 17:50 v kategórii Som iný, prečítané: 38x

Lebo semienko všetkého je láska. Ľúbiť je to, čo nám dal Boh. Aby sme po púšti života mohli prejsť s niekym, kto dá na nás pozor....

                 Každý deň sa dívam. Pozerám cez okno na Slnko. Na Slnko, Mesiac, hviezdy dúfajúc, že tam v diaľke si ty. A pozeráš sa. A takto sme pri sebe, spolu. A tá vzdialenosť, ktorá nás rozdeľuje je aspoň na oka-mih zničená. Lebo až teraz rozumiem, čo je to skutočná láska. Že láska nie je len byť spolu. Ale láska je ísť spolu. Nie je to len byť šťastný, ale láska znamená robiť toho druhého šťastným. Nie je to len zaspávať každý večer vedľa seba. Ale tá skutočná láska je každé jedno ráno vstávať ľúbiac, mysliac na neho a pociťovať, že je tu ďalší deň, v ktorom bez neho nedokážem žiť. Len sebec bude tvrdiť, že láska je len dotýkať sa. Chlapec, ktorý ešte nepocítil skutočnú blízkosť svojho chlapa vie, že tá skutočná láska je ten každý jeden maličký okamih dňa, kedy na neho čo i len myslím. Láska nie je len mať. Ale ta skutočná láska je neustále vyprázdňovanie našej sebeckosti. A zisťujem, že láska, aby bola ozajstná, musí niečo stáť, musí niečo bolieť.


                 A takto sa dívam cez okno aj teraz. Pozerám sa a viem, že tam ďaleko je môj chlap. Že je tam chlap, ktorého ľúbim. Že je tam chlap, ktorý je môj osudový. Je tam chlap, ktorý ma naučil, že nie je vôbec dôležité mať, ale dávať. Naučil ma, čo je v živote krásne. Je tam chlap, ktorý je mi každodennou silou. Je mojou oázou na tejto ceste púšťou. Je mojím úkrytom pred týmto ničiacim svetom. Viem, že tam ďaleko je chlap, ktorý mi ukázal, čo je to ľúbiť. Čo je to byť pre niekoho dôležitý. Tam, je môj chlap. Chlap, ktorý nikdy nebude vedieť, čo pre mňa znamená. Lebo nikdy mu to svojimi zmyslami nebudem vedieť opísať.


                 A moje oči sú upreté aj tam Hore. Tam, kde je Tvorca všetkého. A takto pozerajúc a veriac tíško prosím. Keby Boh aspoň na chvíľu zabudol, že som pre Neho len úbohá handrová bábka a daroval mi jeden jediný okamih. Okamih, v ktorom by som mohol zotrieť môjmu chlapovi všetky slzy z jeho tváre. Ten okamih, v ktorom by som mu mohol zmyť všetok smútok, ktorý jeho život pozná. A byť pri ňom. Skutočne. Pozerať sa na neho, ako nebesky spí. A pritom mu pošepkať, ako ho ľúbim a naivne si myslieť, že to ešte nevie.


                    Ak by toto mal byť môj posledný deň, nešiel by som vôbec spať. Pretože každou minútou spánku človek stráca 60 sekúnd života. Prešiel by som každý kúsok zeme a hovoril by som o láske. O láske, ktorá nepozná čas, nepozná vek, nepozná vzdialenosti ani čísla, nepozná ľudské zákony. Čo láska pozná a potrebuje sú len dve srdcia dvoch ľudí. 


          A povedal by som o nej aj tebe. Tebe, pre koho je láska chlapa a jeho chlapca tým najväčším problémom dnešného dňa.                                                                                      Chlapec, ktorý ľúbi

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?